header

اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است. مقام معظم رهبری

تاکید مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی بر نگهداری از اسناد هویتی


مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی برنگهداری مناسب از اسناد هویتی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی، علیرضا مهرآور مدیر کل ثبت احوال استان ضمن بیان این مطلب افزود : حراست از اسناد هویتی از موارد مورد تاکید مستمر بوده و می بایست این مهم توسط هم استانی های ارجمند رعایت گردد.
وی ابراز داشت که بعضا مشاهده شده که اسناد هویتی در مواردی گرو گذاشته شده و یا برای مقاصدی نظیر ثبت نام و یا خرید خودرو و... در اختیار افراد غیر قرار گرفته که این موضوع فاقد وجاهت قانونی می باشد.
مهرآور در ادامه گفت اسناد هویتی به عنوان اساسی ترین مدارک افراد می بایست مورد توجه و نگهداری جدی قرار گرفته و از جابجائی بی مورد آنها نیز خودداری شود.
مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی بیان داشت که اوراق هویتی کنونی نظیر شناسنامه های مکانیزه و کارت هوشمند ملی از ضریب امنیتی بالائی برخوردار بوده و همین مهم امکان جعل آنها را به حداقل رسانده است.
این مقام مسئول در پایان افزود که با عنایت به انتخابات پیش رو در سال آینده هم استانی هایی که شناسنامه هایشان مفقود شده و یا دچار آب خوردگی و... شده با رعایت پروتکل های بهداشتی به ادارات ثبت احوال و یا دفاتر پیشخوان سطح استان مراجعه و نسبت به تعویض آن اقدام کرده تا در ایام منتهی به انتخابات دچار مشکل نشوند.
گفتنی است قریب به 60 درصد از هم استانی ها از شناسنامه ی مکانیزه استفاده می نمایند.
 

جستجو در سایت

 


 

نظرسنجی

خدمات کارت هوشمند ملی را در کدام مرکز دریافت نموده اید؟

ادارات ثبت احوال
دفاتر پیشخوان
ادارات پست
هنوز ثبت نام نکرده ام.

نظرسنجی
خانه        
میز خدمت