اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
صفحه اول       پشتیبانی از افراد کم توان

·         صفحه خوان ها برنامه هایی هستند كه افراد نابینا و كم بینا را قادر می سازند مانند افراد بینا با كامپیوتر تعامل كنند. تمام كارهایی كه افراد نابینا با كامپیوتر انجام می دهند، مطالبی كه می نویسند و یا درسایت ها مشاهده می كنند، فعالیت هایی كه در ویندوز انجام می دهند و ... توسط صفحه خوان ها به برایشان خوانده می شود و بدین صورت از نحوه ی کارکرد خود با رایانه آگاه می شوند. نرم افزار صفحه خوان  NVDA از تمامی برنامه هایی مانند مرورگرهای اینترنت، برنامه های مدیریت ایمیل، برنامه های چت و مسنجر و همچنین انواع نرم افزارهای آفیس به خوبی پشتیبانی می کند. این صفحه خوان کاملا رایگان و open source بوده و به علاوه از زبان فارسی بدون نیاز به برنامه های كمكی پشتیبانی  می کند. این نرم افزار در آدرس زیر قابل دانلود است: https://www.nvaccess.org/download/

·         در پورتال ثبت احوال تمامی لینک های کاربردی در منوی سمت راست لیست شده است بنابراین کاربران نابینا میتوانند به سهولت با حرکت موس روی لیست به عنوان دلخواه خود دست یابند.

·         همچنین منوی پادکست در منوی اصلی بالای صفحه در دسترس قرار داده شده و شامل فایل های صوتی مرتبط، سخنرانی ها و فایل های صوتی در مورد قوانین و خدمات می باشد.

.        در پورتال ثبت احوال استان منوی متحرک سمت چپ قرار گرفته که امکان تغییر فونت، زوم و رنگ را به منظور شخصی سازی و نیز کمک به افراد ناتوان فراهم نموده است.


تعداد بازدید این صفحه :5424
تاریخ انتشار صفحه : 1397/12/22

Power by : RAAKCMS


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0