وب سایت اداره کل ثبت احوال استان خراسان جنوبی

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی عنوان کرد: ثبت 83 مورد دوقلوزائی در استان

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی عنوان کرد: ثبت 83 مورد دوقلوزائی در استان


مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی از ثبت 83 مورد دوقلوزائی در خراسان جنوبی در شش ماهه نخست سالجاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی ، علیرضا مهرآور مدیر کل ثبت احوال استان ضمن بیان این مطلب افزود :  در شش ماهه نخست سال جاری 7777 واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش قریب به 4 درصدی مواجه بوده است.
وی همچنین اظهار داشت که در این مدت دو مورد نیز سه قلو زائی در استان به ثبت رسیده که مربوط به شهرستان بیرجند می باشد.
مهرآور در ادامه گفت در شش ماهه ابتدائی امسال به ازای هر 100 ولادت دختر، 110 پسر به دنیا آمده که از تعداد 7777 واقعه ولادت در این مدت 3700 دختر و 4077 پسر به دنیا آمده و 2537 مورد آن در مناطق روستائی استان به ثبت رسیده است.
مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی ابراز داشت که در سال 98 میزان ثبت ولادت در کل کشور 14.8 نفر به ازای هر هزار نفر از جمعیت ایرانی ساکن بوده که این میزان در استان خراسان جنوبی از این نرم بالاتر و با رقم 19.3 در جایگاه سوم کشور می باشد.
این مقام مسئول همچنین اظهار داشت که در این مدت نام های فاطمه، فاطمه زهرا، زینب، حلما و ریحانه در گروه دختران و نام های ابوالفضل، امیرحسین، امیرعلی، حسین و علی در گروه پسران دارای بیشترین فراوانی بوده اند.
گفتنی است شهرستان بشرویه با 9.5 درصد رشد ولادت ، بیشترین میزان رشد و نهبندان با 15.5 درصد کاهش بیشترین میزان کاهش ولادت را در شش ماهه نخست امسال در شهرستان های استان داشته اند.
 

آدرس صفحه :